Robíme servis do 48h bez objednania.

ENERVIT Liquid Gel -60ml - pomaranč - (šroubovací uzáver)

Kód: 45040
1 hodnotenie
Značka: Enervit
€3,72
Skladom
Môžeme doručiť do:
29.4.2024

 

Energetický tekutý gél (liquid gel) doplňujúci veľkú dávku bleskovej energie. Vhodný na účinné povzbudenie výkonnosti vďaka ideálnej kombinácii rýchlych sacharidov.

ÚČINKY LIQUID GELU

Vďaka svojmu zloženiu a kombinácii použitých sacharidov dodá bleskovú energiu v konskej dávke. Ide o koncentráciu najrýchlejšie dostupnej energie a v najväčšom možnom množstve zo sortimentu Enervitu.

 

PREDNOSTI

  • Tento energetický gél obsahuje špeciálnu zmes maltodextrínu a fruktózy, ktoré v správnom pomere a množstve dokážu zlepšiť využiteľnosť energie zo sacharidov.
  • Prispievajú tak k optimálnemu využitiu svalového glykogénu pri športovom výkone (oproti rovnakému množstvu len čistej glukózy).
  • Praktický uzatvárateľný obal umožňuje príjem energie rozdeliť na viac dávok v priebehu výkonu.


KEDY A AKO POUŽIŤ

  • Doba nástupu účinku je do 5 minút, doba účinku je 30 minút.
  • Energetický gél odporúčame užívať v závere závodu, v prípade krízy alebo pred náročným úsekom.
  • V prípade krízy či náročného úseku je nutné po 20 minutách užiť další energetický prípravok z dôvodu vyrovnania hladiny cukru v krvi, napr. Enervit Gel.

 

 

Detailné informácie

Podrobný popis

KEDY A AKO POUŽIŤ
- doba nástupu účinku je do 5 minút, doba účinku je 30 minút
- odporúčame užívať v závere pretekov, v prípade krízy alebo pred náročným úsekom
- v prípade krízy alebo náročného úseku je potrebné po 20 minútach užiť ďalší energetický prípravok z dôvodu vyrovnania hladiny krvného cukru napr. Enervitene Sport Gel

PRÍPRAVA
Energetické gély rovnako ako energetické koncentráty odporúčame v našich výživových stratégiách a plánoch používať počas výkonu. To nie je nič nové ani prevratné. Ako to však robiť napríklad počas jazdy na bicykli, aby ste prijali potrebnú dávku energie čo možno najbezpečnejšie? Sú možné dva spôsoby, s ktorými vás teraz bližšie zoznámime:

1. konzumácia koncentrátu alebo gélu primiešaním do nápoja
Zrejme najoptimálnejšie a vďaka tomu aj často používané je vmiešanie koncentrátu alebo gélu do fľaše s vodou. Toto riešenie je ľahko realizovateľné predovšetkým na bicykli, kedy so sebou môžete viezť dve fľaše - v jednej máte iontový nápoj Enervit G šport, ktorý pijete každých 10-15 minút, v druhej potom vo vode rozpustený koncentrát alebo gél, ktoré konzumujete menej často ako ionťák (po 30-45 minútach).

2. konzumácia koncentrátu alebo gélu v originálnom balení
V tomto prípade je vhodné si energetický koncentrát (Enervitene šport koncentrát alebo Enervitene šport competition) pripraviť dopredu pred štartom tak, že odskrutkujete a následne opäť zaskrutkujete viečko koncentrátu, čím porušíte poistku pre ľahšiu manipuláciu s uzáverom počas pretekov.

ÚČINKY
- obsahuje sacharidy maltózu a glukózu ako zdroj "rýchlej" energie:
- vhodné pre intenzívny šport či záver pretekov
- optimalizujú nástup únavy a vyčerpania
- vitamíny B2, B3, B5 a B6:
- prispievajú k zníženiu vyčerpania a únavy
- podporujú správny energetický metabolizmus
- praktický a bezpečne uzatvárateľný sáčok

PREDNOSŤ
Vďaka praktickému a bezpečnému obalu s uzáverom je možné príjem jedného koncentrátu rozdeliť na viac dávok v priebehu výkonu.

ZLOŽENIE:
Voda, fruktózový sirup (25,4%), glukózový sirup (24,2%), dextróza (2%), maltodextrín z kukurice (1%%), aróma, kyselina citrónová, antioxidant: vitamín C, regulátor kyslosti: citran sodný, mix vitamínov: PP, pantotenát vápenatý, B6, B2, B1).

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: