Robíme servis do 48h bez objednania.

Trail Gator Tažná tyč

Kód: 22100
Neohodnotené
Značka: Trail-Gator
€108
Skladom
Môžeme doručiť do:
21.6.2024

Malý cyklista za pomocou ťažnej tyče Trail-Gator zvládne aj veľký výlet. Máte istotu, že bude nasledovať vašu stopu. Rýchlo odpojíte a zložíte aj rozložíte a pripojíte vďaka pantentovanému systému uchytenia .Trail-Gator . Váži 3,1 kg.Bol navrhnutý a testovaný pri použití na cestách a cyklotrasách. Pre terénne jazdy nie je Trail-Gator určený.Trail-Gator je navrhnutý pre použitie s 12" - 20" detskými kolesami a na max hmotnosť dieťaťa 32 kg.( Pri použití na bicykli väčším ako 20" nebude možné správne nastaviť uhol tyče. Deti ťažšie ako 32 kg bude ťažké ťahať.)

Detailné informácie

Podrobný popis

Detský bicykel: veľkosť 12" - 20" hlavové zloženie 45 - 105 mm dieťa do hmotnosti 32 kg zadné koleso musí voľne bežať bez pohybu pedálov (voľnobežka) ak sú na detskom bicykli použité pomocné kolieska, je potrebné ich počas používania ťažnej tyče zdvihnúť hore, alebo demontovať

Bicykel dospelého: koleso 25" a väčšie priemer sedlovej rúry musí byť v rozmedzí 25,4 a 31,8 mm nepoužívajte karbónovú sedlovku dospelý cyklista musí mať minimálne dvojnásobnú hmotnosť ako dieťa oceľová teleskopická tyč dospelý bicykel a detské spojíte v jeden tandem detský bicykel pripojíte aj odpojíte bez náradia

Otázky a odpovede používanie ťažné tyče Trail-Gator

Môže dieťa riadiť svoje koleso po pripojení?

Pretože je predné koleso detského bicykla zdvihnuté od zeme a riadidlá detského kolesá sú zaistená proti pohybu stabilizačnou tyčou, tak nie je riadenie bicykla dieťaťom možné. Celé konanie ovláda dospelý.

Ako ťahanie ovplyvňuje rovnováhu a jazdu na dospelom bicykli?

Každý, kto dokáže udržať rovnováhu pri jazde bez ťahanie, by nemal mať problém s udržaním rovnováhy pri ťahaní. Odporúčame, aby ste najprv vyskúšali jazdu s ťažnou tyčou a pripojeným detským okolo bez dieťaťa. Týmto sa naučíte rovnováhu, zatáčanie, zastavenie, štartovanie a predovšetkým pocit jazdy s tyčou.

Je možné použiť Trail-Gator aj mimo cesty a cesty v teréne?

Trail-Gator bol navrhnutý a testovaný pri použití na cestách a cyklotrasách. Pre terénne jazdy nie je Trail-Gator určený ani testovaný.

Môže dieťa brzdiť zadnou brzdou?

Odporúčame si s dieťaťom o používaní brzdy, kedy a kde nie je vhodné jej použitie, prehovoriť a jej používanie natrénovať. Všeobecne platí, že nie je problém ju pri spoločnom brzdení používať.

Môže byť Trail-Gator používaný na dospelom kole spoločne s sedačkou alebo nosičom batožiny?

K správnej funkcii tyče musí byť zaručený voľný pohyb hore a dole a zo strany na stranu. Preto nie je možné ho používať spoločne s sedačkou a niektorými nosiči.

Je možné tyč používať na dospelom bicykli s kotúčovou brzdou vzadu?

Pre jazdu to problém nie je a zložená ťažná tyč sa dá umiestniť ako na ľavú aj na pravú stranu dospelého bicykla. Kotúčové brzdy teda používanie tyče nevadí.

Môže sa Trail-Gator použiť na detský bicykel väčší ako 20" alebo na ťahanie detí, ktorých hmotnosť je vyššia ako 32 kg?

Trail-Gator je navrhnutý pre použitie s 12" - 20" detskými kolesami a na max hmotnosť dieťaťa 32 kg. Pri použití na bicykli väčším ako 20" nebude možné správne nastaviť uhol tyče. Deti ťažšie ako 32 kg bude ťažké ťahať.

Môže sa Trail-Gator používať na dospelom bicykli s priemerom kolies menším ako 25" ?

Trail-Gator je určený pre použitie s 25" a väčším priemerom kolies dospelého bicykla. To zabezpečí, že sa dosiahne správneho uhla tyče na detskom bicykli pri inštalácii a ťahanie. Menší priemer kolies na dospelom bicykli môže spôsobiť nemožnosť správneho zdvihnutie a pripojenie detského bicykla.

Ako vysoko je predné koleso detského bicykla od zeme?

Trail Gator je vybavený sadou adaptérov ktorej pomocou sa zdvihne predné detský bicykel 8-13 cm od zeme. Táto vzdialenosť zaistí dieťaťu pohodlnú a bezpečnú jazdu.

Čo drží detský bicykel v správnej polohe pri pripojení?

Tyč má vertikálne a horizontálne čap, ktorý sa nachádza na kitu u dospelého bicykla. Ten umožňuje pohyb zo strany na stranu a hore a dole a udržuje detský bicykel v správnej polohe. Kit pripevnený k detskému bicyklu je pevne spojený s bicyklom.

Môže byť Trail-Gator použitý na trojkole alebo trojkolke?

Nie, Trail-Gator sa pohybuje do všetkých smerov a je teda nutné, aby ťahané koleso kopírovalo pohyb dospelého bicykla.

Môže byť Trail-Gator použitý na dospelom celoodpruženom bicykli?

Áno, Trail-Gator je možné použiť na celoodpruženom dospelom bicykli. Odporúčame zamknutie zadného odpruženia dospelého bicykla.

Kam je možné pripevniť stabilizačné tyčku zamedzujúce riadení?

Stabilizačný tyčka sa dá pripevniť buď na vidlicu alebo na riadidlá detského bicykla.

Je možné mať na detskom bicykli pri ťahaní primontovaná balančné kolieska?

Nie, pri ťahaní musí byť balančné kolieska odmontovaná alebo nahradená TG Flip-Up balančnom kolieskami, ktoré sú špeciálne navrhnuté na používanie s ťažnou tyčou.

Kedy je potrebné brzdového adaptéra?

Ak je vaše detské bicykel vybavený cantilever brzdou, je nutné ju doplniť týmto kitom, ktorý zaistí oddialenie brzdového lanka prednej brzdy detského bicykla a umožní montáž detskej kitu.

Dodatočné parametre

Kategória: Doplnky
Záruka: 2 roky

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: